Бесплатная консультация

Корпоративные Новости GSL

Оффшорные Новости

  • Люксембург меняет законодательство по CRS и FATCA 28.02.2020
    20 февраля 2020 года в парламент страны был представлен проект закона, который вносит изменения, касающиеся CRS ("Общий стандарт отчетности") и FATCA ("Закон о налогообложении зарубежных счетов").
     

Новости бухгалтерского учета

Новости российского права

Новости международного налогообложения

Бумажные и Интернет СМИ  Газета "Dienas Bizness", 2008, Олег Попутаровский

Оstais laiks biznesam Krievijв


Krievijas tirgū tiek gaidīti visu nozaru pārstāvji, taču, kā jau katrā valstī, uzņēmējiem jārēķinās ar specifiskām, bet būtiskām lietām.

Публикация

Krievijas tirgus pērn piesaistīja apmēram 50 miljardu ASV dolāru ārvalstu investīcijas, un tās tirgū ir gaidīti visdažādāko nozaru pārstāvji, laikraksta Dienas bizness rīkotajā konferencē par Latvijas un Krievijas sadarbību pastāstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Krievijā vadītājs Olafs Slūtiņš. Lai uzņēmums Krievijā tiktu pamanīts, tam jābūt vismaz 2 miljonu latu apgrozījumam, bet pašiem uzņēmējiem jābūt agresīvākiem - jāpēta nozares tirgus, bet, dibinot kontaktus, jāatmet liriku, - kontaktēties tikai krievu valodā, sniegt izsmeļošu informāciju par sevi, meklēt un izmantot neformālos kontaktus, kā arī rīkoties aktīvi un droši, iesaka O. Slūtiņš. Viņš arī teica, ka pašlaik ir vislabākais laiks, lai ietu Krievijas tirgū, jo tagad krieviem ir labs iespaids par Latvijas precēm un Latviju, kā arī abām valstīm mazāka valodas barjera.
 

Baida ar pārbaudēm


Pozitīvais moments investīcijām Krievijā ir fakts, ka uzņēmumi var atgūt pievienotās vērtības nodokļa pārmaksu, stāstīja Krievijas juridiskā biroja GSL Law & Consulting partneris Oļegs Poputarovskis. Taču šīs procedūras negatīvā puse ir fakts, ka PVN pārmaksas atgūšana vienmēr notiek caur tiesu. O. Poputarovskis paskaidroja, ka, lūdzot PVN pārmaksas atgriešanu, jebkurš uzņēmējs var droši gaidīt Nodokļu inspekcijas un citu institūciju pārbaudes. Uzņēmuma finanšu rādītāji nedrīkst būtiski atšķirties no nozares vidējiem rādītājiem. «Piemēram, ja kādā uzņēmumā darbinieku vidējā alga ir par apmēram 7 % lielāka vai mazāka nekā vidēji citiem nozares dalībniekiem, tad tiks uzskatīts, ka šajā uzņēmumā ir melnā grāmatvedība un visi citi pārkāpumi,» teica O. Poputarovskis un piebilda, ka jārēķinās arī ar virkni citu problēmu. Turklāt pārbaudīti tiks ne tikai kompānijas dokumenti, bet arī tās vadītāju kā privātpersonu privātie darījumi, banku konti, publikācijas presē un citi ar uzņēmuma darbību nesaistīti fakti.

Tiesa uznēmējiem


Vēl viens svarīgs moments Krievijā ir Arbitrāžas tiesa. Šī instance nodarbojas ar uznēmumu savstarpējo, kā arī citu komerciāla rakstura lietu izskatīšanu, pastāstīja advokātu biroja BDO Zelmenis & Liberte zvērināta advokāte Vita Liberte. Viņa teica, ka šai liesai jebkura prasība jāizskata trīs mēnešu laikā, līdz ar to tiesvedības parasti neievelkas vairāku gadu garumā.

Добавить комментарий

Рейтинг

Ура, мы вам нравимся!
Может быть, у нас общие взгляды на жизнь, и вы хотели бы у нас поработать?
Да, возможно
Нет, спасибо

Метки

Латвия

Авторы

mask

Олег Попутаровский

Партнер GSL Law & Consulting, Адвокат

Материалы по теме

Найдено 6 материалов из 2135

Развернуть все записи Свернуть все записи Сортировать по: Названию Дате
?
(ctrl+enter)
(ctrl+enter)