GSL / Пресс-центр / Бумажные и Интернет СМИ / Оstais laiks biznesam Krievijв

Оstais laiks biznesam Krievijв

22.02.2011
Обновлено: 10.03.2023
count view 2066

Krievijas tirgū tiek gaidīti visu nozaru pārstāvji, taču, kā jau katrā valstī, uzņēmējiem jārēķinās ar specifiskām, bet būtiskām lietām.

Публикация

Krievijas tirgus pērn piesaistīja apmēram 50 miljardu ASV dolāru ārvalstu investīcijas, un tās tirgū ir gaidīti visdažādāko nozaru pārstāvji, laikraksta Dienas bizness rīkotajā konferencē par Latvijas un Krievijas sadarbību pastāstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Krievijā vadītājs Olafs Slūtiņš. Lai uzņēmums Krievijā tiktu pamanīts, tam jābūt vismaz 2 miljonu latu apgrozījumam, bet pašiem uzņēmējiem jābūt agresīvākiem - jāpēta nozares tirgus, bet, dibinot kontaktus, jāatmet liriku, - kontaktēties tikai krievu valodā, sniegt izsmeļošu informāciju par sevi, meklēt un izmantot neformālos kontaktus, kā arī rīkoties aktīvi un droši, iesaka O. Slūtiņš. Viņš arī teica, ka pašlaik ir vislabākais laiks, lai ietu Krievijas tirgū, jo tagad krieviem ir labs iespaids par Latvijas precēm un Latviju, kā arī abām valstīm mazāka valodas barjera.

Baida ar pārbaudēm

Pozitīvais moments investīcijām Krievijā ir fakts, ka uzņēmumi var atgūt pievienotās vērtības nodokļa pārmaksu, stāstīja Krievijas juridiskā biroja GSL Law & Consulting partneris Oļegs Poputarovskis. Taču šīs procedūras negatīvā puse ir fakts, ka PVN pārmaksas atgūšana vienmēr notiek caur tiesu. O. Poputarovskis paskaidroja, ka, lūdzot PVN pārmaksas atgriešanu, jebkurš uzņēmējs var droši gaidīt Nodokļu inspekcijas un citu institūciju pārbaudes. Uzņēmuma finanšu rādītāji nedrīkst būtiski atšķirties no nozares vidējiem rādītājiem. «Piemēram, ja kādā uzņēmumā darbinieku vidējā alga ir par apmēram 7 % lielāka vai mazāka nekā vidēji citiem nozares dalībniekiem, tad tiks uzskatīts, ka šajā uzņēmumā ir melnā grāmatvedība un visi citi pārkāpumi,» teica O. Poputarovskis un piebilda, ka jārēķinās arī ar virkni citu problēmu. Turklāt pārbaudīti tiks ne tikai kompānijas dokumenti, bet arī tās vadītāju kā privātpersonu privātie darījumi, banku konti, publikācijas presē un citi ar uzņēmuma darbību nesaistīti fakti.

Tiesa uznēmējiem

Vēl viens svarīgs moments Krievijā ir Arbitrāžas tiesa. Šī instance nodarbojas ar uznēmumu savstarpējo, kā arī citu komerciāla rakstura lietu izskatīšanu, pastāstīja advokātu biroja BDO Zelmenis & Liberte zvērināta advokāte Vita Liberte. Viņa teica, ka šai liesai jebkura prasība jāizskata trīs mēnešu laikā, līdz ar to tiesvedības parasti neievelkas vairāku gadu garumā.

Нужна консультация от специалиста?
Поделиться в социальных сетях:

Добавить комментарий

Нажимая кнопку «Отправить», Вы соглашаетесь на обработку персональных данных в соответствии с условиями политики конфиденциальности

Метки

Латвия

Авторы

Олег Попутаровский

Партнер GSL Law & Consulting, Адвокат

RU EN